Europe Old and New

Kulturní proměny na přelomu eneolitu a doby bronzové ve střední a východní Evropě

Drazí kolegové!

Je nám velkým potěšením pozvat Vás k účasti na konferenci pořádané Slezským zemským muzeem, Muzeem v Botoșani (Rumunsko) a Opavskou kulturní organizací (OKO).

Tématem konference je, jak už název napovídá, přechod mezi eneolitem a starší dobou bronzovou ve střední a východní Evropě. Především specifika tohoto období, šíření nových způsobů života a kulturních fenoménů a jejich archeologické projevy. Vítány jsou příspěvky prezentující výsledky dlouhodobých projektů i výsledky terénních výzkumů. Na konferenci mohou být prezentovány jak příspěvky čistě archeologické, tak interdisciplinární.

Příspěvky z konference Europe Old and New budou publikovány, jakmile budou shromážděny všechny podklady a provedeny všechny nezbytné redakční úpravy. Na přípravu počítáme s jedním rokem. Všechny příspěvky budou recenzovány.

Zájemci o vystavení posteru se mohou domluvit individuálně skrz e-mail konference. Parametry posteru jim budou poskytnuty.

Všechny potřebné informace naleznete v pozvánce, která je ke stažení zde:

Další informace a online přihlášku naleznete níže.

Místo konání konference

Obecní dům, Ostrožná 236/46, 74601 Opava

europeoldandnew@szm.cz

www.instagram.com/muzejni_archeologie/

Zde můžete vyplnit přihlášku, další informace obdržíte brzy.

Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2024.